WSBiNoZFilia w Rybniku
« Wróć

Pierwszy webinar w ramach cyklu interdyscyplinarnego "Zrozumieć człowieka"

Serdecznie zapraszamy na pierwszy webinar w ramach cyklu spotkań interdyscyplinarnych: Zrozumieć człowieka- podejście pedagogiczne, kryminologiczne, psychologiczne.

Pierwsze spotkanie odbędzie się 19 listopada o godzinie 18.00, a jego temat brzmi: „Odkrywanie i wspomaganie rozwoju poznawczego oraz potencjału twórczego uczniów”.

 

Link do spotkania:

 

https://teams.microsoft.com/l/meetup-join/19%3ameeting_OTY5OWMyNDQtZDZlNy00NGZiLWE0NmEtNTJjZDQ4YTVlYTQ5%40thread.v2/0?context=%7b%22Tid%22%3a%228fad55d4-3523-455e-abfe-19f81d4782f5%22%2c%22Oid%22%3a%22aa662808-bbdd-4fdc-83b6-5d8c65b5c0fe%22%7d

 

Opis webinaru:

 

Praca nauczyciela - wychowawcy to nie tylko zawód, ale przede wszystkim powołanie.

Nauczyciel, który chce skutecznie finalizować  proces dydaktyczno – wychowawczy musi znać swoich uczniów – ich cechy, warunki życia, środowisko, sytuację rodzinną oraz zainteresowania.

 

W webinarze zostaną przedstawione podstawowe metody ułatwiające poznanie uczniów oraz wskazówki dotyczące samodzielnego konstruowania prostych, praktycznych narzędzi niezbędnych do odkrywania zdolności i możliwości młodych ludzi.

 

Prowadzący: Gabriela Kowalska

 

Doktor nauk humanistycznych z zakresu pedagogiki; Działaczka społeczna i aktywistka. Prezeska i założycielka ogólnopolskiego stowarzyszenia SERDECZNI działającego na rzecz dzieci i młodzieży specjalnej troski; Autorka licznych artykułów oraz monografii, m.in: Model wsparcia chorych na dystrofię i ich rodzin; System diagnozy, edukacji i rehabilitacji chorych na dystrofię w Polsce i na Świecie; Rola organizacji pozarządowych w życiu dziecka niepełnosprawnego i jego rodziny; Problematyka terapii uczniów o specjalnych potrzebach edukacyjnych. Koncepcje-Programy –Wdrożenia. Obszar zainteresowań: pomoc edukacyjna, terapeutyczna i diagnostyczna osób terminalnie i przewlekle chorych, pomoc terapeutyczna dla rodzin dysfunkcyjnych, organizacja pomocy społecznej i wsparcie instytucjonalne dla osób z niepełnosprawnością.

Każdy uczestnik może otrzymać imienny certyfikat (obowiązuje opłata 20 zł).